Een zoektocht naar het ogenschijnlijk onzichtbare

Een zoektocht naar het ogenschijnlijk onzichtbare

Bekijk alle opleidingen

🗨️ “Everything that is visible hides something that is invisible.” - René Magritte.

Het zichtbare houdt nooit op. Wat je ziet, is altijd een gedeeltelijke stand van zaken. Er is altijd iets anders zichtbaars. Achter dat hoofd, achter die muur, achter die horizon. Geen andere orde, maar meer van dezelfde orde. Of zelfs van een nog hogere orde.

Wij leggen graag even de link naar bemiddeling

Een conflict lijkt vaak over wat zichtbaar is: de ruzie over de verdeling van taken, de mail die verkeerd viel, het geld, de planning, de toon van die ene vergadering. Dat is het aanwezige zichtbare, het materiaal waarover mensen het meningsverschil aangaan.

Maar wat partijen werkelijk drijft, zit meestal in wat Magritte het visible caché noemde: zichtbaar in principe, maar op dat moment buiten beeld. Een eerdere teleurstelling. Een belofte die ooit is gedaan en nooit is nagekomen. De angst om niet serieus genomen te worden. Een loyaliteit aan iemand die niet aan tafel zit. Geschiedenis, niet onzichtbaar, maar verborgen achter wat nu vooraan staat.

Van standpunt via het verhaal naar belangen en behoeften om de weg naar begrip en oplossingen mogelijk te maken. Dat is de weg die conflicterende partijen afleggen onder vakkundige begeleiding van een mediator.

Wil je je de juiste skills daarvoor eigen maken? Ons volledig aanbod van opleidingen vind je via www.promediation.eu/school.

Bekijk alle opleidingen

FAQ

Volg ons voor de laatste updates!

Of ontvang het laatste nieuws in je mailbox

Bedankt! Je krijgt het volgende nieuws in je mailbox.
Oeps, er ging iets mis!
Geen spam. U kan op elke moment uitschrijven.