
Een professionele bemiddeling of onderhandeling begint met het begrijpen van belangen, risico’s, machtsverhoudingen en de context waarin partijen zich bevinden. Wat wordt gezegd aan de onderhandelingstafel is immers niet altijd hetzelfde als wat werkelijk op het spel staat.
Waarom houdt een partij hieraan vast?Welk risico probeert zij te vermijden?Welke belangen moeten beschermd worden?En vooral: waar bevindt zich nog ruimte om tot een werkbare oplossing te komen?
“De kwaliteit van een oplossing wordt vaak bepaald lang vóór een conflict bij een rechter of arbiter terechtkomt. We besteden veel aandacht aan de vraag hoe we geschillen moeten oplossen. Maar minstens even belangrijk is de vraag hoe we ze tijdig herkennen, beheersen en waar mogelijk, voorkomen dat ze escaleren.”, aldus Michaël De Herdt, bestuurder en hoofddocent van Pro Mediation, Senior Legal Counsel (lees onze tweede newsletter voor het volledige artikel).
Tijdens onze masterclass Bemiddeling in Bouwzaken nemen Michaël De Herdt, Nic Clijmans , Michaël (Miek) WARSON, Rony Vermeersch en Marco Schoups u mee in de specifieke dynamiek van bouwconflicten aan de hand van real-live rollenspelen, dit alles onder coördinatie van Fleur Goister.
📅 Donderdag 3 en vrijdag 4 december 2026 – 09.00-18.00 uur📍 Kasteel Hotel Solhof Aartselaar
đź”— Meer info over deze opleiding, de docenten of inschrijven via https://lnkd.in/erfexTsS
Ons volledig aanbod van opleidingen vind je via www.promediation.eu/school.